בית חינוך מעיין

עמותת בית חינוך מעיין

בית חינוך מעיין נוסד על מנת להצמיח לילדינו מסגרת חינוך המחברת אותם אל שורשיהם, כזו הלוקחת בחשבון את היותנו חלק משושלות אינסופית של העם היהודי, כפרטים וכחלק מכלל, בחוויה פנימית וייחודית.
בית חינוך המכין את הילד אל העולם המורכב אליו הוא גדל.
סוגיית החינוך נידונה רבות בספרות חז"ל, חיפוש מעמיק מגלה כי במסורת חז"ל וגדולי ישראל ישנם כלים חינוכיים והדרכות לפנייה לילד אשר אבדו במהלך הדורות ואשר אינן מיושמותדיין במסגרות חינוכיות בנות זמננו.

אריאלה בן אמיתי- מפתחת גישת 'חינוך יהודי מהשורש' וצוות ההיגוי שלצידה, עוסקים בבירור סוגיות העולות מהחינוך בתקופתנו.

ההתפתחות הטכנולוגית ואורח החיים המודרני הובילו את מערכת החינוך להשקיע את מאמציה לקידום הכישוריים השיכליים של הילדים, לא פעם על חשבון צדדים אחרים בנפשם. כך, האחריות לחינוך (במשמעותו כחניכה) פינתה מקומה להכשרה מקצועית מגיל צעיר.
מחיריה של גישה זו ניכרים בתחושת הניתוק והריקנות שאנו פוגשים אצל בני נוער בתקופתנו. ובהתבוננות עמוקה יותר נתן לומר כי ניתוק זה הוא ביטוי להתנכרות לחלקים שונים בהוויה.

תפקידו של בית החינוך להוות את הסביבה החינוכית המזמינה את הילד לעבור תהליך בתחומה. לשאת עיניים לדמויות חינוכיות אשר הוא חש כי ברצונו ללמוד מהם ולקבל מהם.
סביבה בה הילד חש בנוח להתפתח בשמחה אמיתית. להעניק לילד את ההזדמנות ליצר את החיבור האמיתי שלו עם בורא עולם בתוך גבולות ברורים ולא אקראיים. וכל זאת מבלי לוותר על דרישות משרד החינוך.

פרטים נוספים ניתן למצוא בדף הפייסבוק .


Comments