הורים יקרים ,

השבוע הלאומי לגלישה בטוחה יתקיים השנה בתאריכים 8-13.2.2015.

בשבוע זה נעצור ונקדיש זמן חינוכי לשיח אודות שימוש בטוח, נבון ואחראי באינטרנט בקרב ילדים ובני נוער בישראל. השנה אנו מבקשים להרחיב את המהלך, לגייס ולרתום את התלמידים ובני הנוער כשותפים פעילים בתכנון ובניהול שבוע הגלישה הבטוחה שיקרא "מובילים יוזמה לגלישה בטוחה".

בשבועות הסמוכים לשבוע הגלישה הבטוחה מתנסים התלמידים במגוון פעילויות וסדנאות כישורי חיים בזיקה לרשת האינטרנט בהנחיית הצוות החינוכי. במפגשים אלו התלמידים נחשפים לתכנים מגוונים ומאתרים צרכים וסוגיות מהשטח בתחום הגלישה הבטוחה. בתהליך חינוכי, חברתי ורגשי, בהקשרים הטכנולוגיים, תרים התלמידים אחר פתרונות אפשריים לסוגיות שהם זיהו ומתכננים מיזמים חברתיים לגלישה בטוחה. בשבוע הלאומי יציגו התלמידים את התוצרים והמיזמים שהגו ויצרו בפני בית הספר והקהילה.

אנו מקווים שהשנה השבוע הלאומי יהווה כר נרחב לביטוי מעורבות התלמידים, להשמעת קולם ולהוכחה כי בידיהם היכולת להשפיע ולשנות ברשת ובכלל. להשפיע על הרגלי גלישה, זמן מסכים, התנהגויות גלישה, תפקידים חברתיים ברשת ועוד.

חשוב לנו להדגיש כי גם לכם, ההורים, תפקיד חשוב ומרכזי בשבוע זה ובהכוונתם של התלמידים לגלישה נבונה ואחראית ברשת ככלל. התפקיד ההורי במרחב האינטרנט אינו שונה מהתפקיד ההורי בכל מרחב חיים אחר. חשוב שילדכם ידעו כי אתם מהווים כתובת להתייעצות, שאילת שאלות ושיתוף. גם אם אתם מרגישים או חושבים שהידע שלכם מועט משלהם בכל הנוגע למחשבים, או לשפה ולתרבות הייחודית לרשת האינטרנט, ההכוונה ההורית עדיין חשובה ומשמעותית מבחינתם, שכן, אתם מביאים אתכם את הידע וניסיון החיים שלכם במבוגרים. לרשותכם באתר משרד החינוך מידע רב בנושא זה להורים.

יוזמה ייחודית של מחוז חיפה היא "קול מקוון לכל גולש" -  יצירת "באז" לגלישה בטוחה ברשת על ידי התלמידים, כמו גם המבוגרים, באמצעות החלפת תמונת הפרופיל או שימוש בסמלון הגלישה הבטוחה באתרים, בבמות מקוונות, ברשתות חברתיות ובתוצרי תלמידים. תלמידי תיכון רעות מציעים לנו סמלונים בקישור זה. אנא שתפו פעולה, כמבוגרים, ודרבנו את הילדים להשתתף ב"באז" המחוזי (לרציונאל המיזם).

 

בברכת גלישה בטוחה והתנהלות מיטבית ברשת,

מנהלת בית הספר 

אילנה סודרי.